Сьогодні Кабінет Міністрів одобрив проект закону “Про оподаткування та регулювання діяльності Інтернет-сайтів”, який передбачає створення нової системи оподаткування для представників вітчизняної інтернет-індустрії.
Відтепер власників сайтів на українських доменах (усі домени верхнього рівня .ua та всі регіональні домени 2 та 3 рівнів (lviv.ua, kiev.ua, od.ua…) зобов’яжуть зареєструватися в якості особи, яка займається підприємницькою діяльністю і регулярно сплачувати додатковий податок. Даний законопроект торкнеться всіх веб-ресурсів, відвідуваність яких складає не менше однієї тисячі відвідувачів у місяць, іншими словами – це переважна більшість сайтів українського веб-простору. Закон діятиме на всій території України і застосовуватиметься до всіх суб’єктів, зазначених вище.
Автори – депутати Верховної Ради України – стверджують, що такий підхід до контролю за українським кіберпростором гарантуватиме високий рівень взаємодії між веб-ресурсами та владними структурами, що має забезпечити фіксацію розміщення сайтів, їхніх адрес та успішність діяльності, показати суспільству рівень розвитку вітчизняного інформаційно-мережевого простору, а також посилити відповідальність за незаконну діяльність в мережі Інтернет. Також цей закон має побудувати засади використання інформаційних технологій в різних сферах життя України.
Витрати
Як тільки даний законопроект вступить в силу, контролювати його виконання буде новостворена Комісія з питань регулювання діяльності Інтернет-сайтів, яка в індивідуальному порядку перевірятиме веб-ресурси і визначатиме суму даного податку, яку потім у вигляді рахунка представлять їх власникам. За попередніми даними, до складу Комісії увійдуть Народні депутати, представники Кабінету Міністрів, Вищої Ради юстиції та громадськості. Дане відомство отримає право:
- безперешкодно отримувати будь-які дані від спеціальних інформаційних ресурсів (бази і банки даних, спеціалізовані реєстри тощо), провайдерів та систем телекомунікацій незалежно від форми власності та інших ресурсів, що містять необхідну для роботи інформацію;
- контролювати наявність реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності;
- підраховувати та виставляти рахунок власнику веб-ресурсу, що підлягає оподаткуванню за встановленими критеріями;
- застосовувати штрафні санкції в разі невиконання поставлених вимог.
Автори додають, що дана версія законопроекту є неостаточна і до набуття її чинності буде здійснено багато поправок, проте вони запевняють, що суть від цього не зміниться і вже через кілька місяців певна категорія українців змушена буде платити більше податків.
І тепер про найголовніше – як визначатимуть величину податку у фінансовому еквіваленті? Вже відомо, що дана сума буде розраховуватись у відсотковому співвідношенні, виходячи з загальної кількості відвідувачів за минулий місяць та можливих прибутків від основної діяльності, які комплексно будуть досліджувати спеціалісти.
Доходи
За словами авторів законопроекту, він може принести бюджету України до одного мільярда гривень вже до кінця поточного року, судячи з поточної ситуації в державі, це буде значне вливання коштів у фінансову жилу економіки.
Станом на 1 листопада 2015 року в Україні зареєстровано 555 000 імен у зоні .ua (включно з доменами другого рівня).
Відповідно до цих приблизних даних, можна підрахувати, що власники веб-сайтів з українськими доменами, будуть змушені сплачувати додатковий податковий збір в розмірі приблизно 100 грн/міс.
При цьому, розробники звісно ж не забули вказати що чекатиме злісних неплатників нового податку. Законопроектом передбачені штрафні санкції за будь-яке приховування інформації, ухилення від поставлених вимог або відмові в ідентифікації у розмірі від 1000 до 1500 неоподаткованих мінімумів або відключення доменного імені протягом місяця – покарання буде залежати від того, наскільки серйозними визнає комісія вчинені порушення.
Від себе скажемо кілька слів: ми добросовісні користувачі Інтернету і подаємо гарний приклад, але ми відмовляємось сплачувати новий податок, тому що вважаємо його вимоги необґрунтованими і такими, що утискають права власників веб-ресурсів.
You must be logged in to post a comment.