А Ви підготували свій сайт до нових алгоритмів пошукової видачі сайтів на мобільних платформах? Якщо ні, то Вам варто поквапитись, оскільки залишився лише один місяць!
В цій статті, ми постараємось розповісти про нововведення ПС Google щодо мобільних версій сайту
З чого все почалося
Ще на початку жовтня, Google розпочав вносити великі зміни в пошукові алгоритми. Просувати сайти стало важче, а веб-майстрів поставили перед фактом – підготувати сайти до змін вчасно!
Так, у січні цього року Google розпочав розсилати інформацію для вебмайстрів про те, що їхні сайти не підтримують мобільні пристрої. Ну а вже на початку лютого, після ще одного маштабного оновлення алгоритмів, Google повідомив, що він включив у пошукову видачу фактор адаптивності сайту до мобільних пристроїв у тестовому режимі.
Нові алгоритми Google. Що вони принесли з собою
На даний момент, сайти, які ще не адаптовано під мобільні пристрої, не втрачають свої позиції у пошуку суттєво, але позиції свої утримати їм також стає важче, оскільки Google почав більше “дружити” з адаптованими під мобільні платформи сайтами.
Але і це ще не все – Google оголосив про введення mobile-friendly алгоритму, яке відбудеться З 21 квітня цього року.
Ми точно не можемо сказати що трапиться із сайтами, які не будуть адаптованими під пошукові системи, але в нас є деякі прогнози, серед яких:
- Неадаптовані сайти так і будуть частково втрачати свої позиції, оскільки їх обходитимуть сайти які підтримують мобільні платформи. Такий варіант можливий, якщо адаптивність сайту стане вагомим фактором.
- Неадаптовані сайти сильно втратять позиції, а можливо і взагалі вилетять із пошуку на мобільних пристроях. А це втрата великої частини трафіку
- Якщо це сайт якогось бренду, чи просто досить популярний ресурс в мережі, він точно не втратить своїх позицій у пошуковій видачі.
Чому мобільний трафік такий важливий і чому варто адаптувати Ваш сайт під мобільні пристрої
З мобільного пристрою іноді зручніше переглянути якусь інформацію або здійснити замовлення, аніж шукати комп’ютер з доступом до інтернету. У всякому випадку, створення mobile-friendly дизайну Вашому сайту не зашкодить, а тільки піде на користь! А тут ще й Google сам почне Вас піднімати в пошуку серед конкурентів, які не потурбувались про те, щоб їх сайт був зручним у користуванні і на мобільних пристроях.
Популярність мобільних пристроїв постійно росте, а нею росте і мобільний трафік у всьому світі. Аналізуючи сайти наших клієнтів, ми спостерігаємо поступовий ріст такого трафіку і зараз він складає приблизно 1/5 всього трафіку на сайтах. Ну, а за даними аналітичнго сервісу LiveInternet, кількість людей які виходять в інтернет з мобільних пристроїв у Росії та Україні перевищила позначку у 56 000 000 відвідувачів у лютому-місяці поточного року.
Адаптація сайту під мобільні платформи своїми руками:
Якщо Ви не бажаєте звертатися до спеціалістів, тоді для Вас ми залишимо декілька рекомендацій.
Порада #1:
Ні в якому разі не хапайтесь за плагіни, які адаптують абияк Ваш сайт без Вашого втручання. Такі плагіни існують в основному на популярних CMS системах, таких як WordPress, Drupal, Joomla та інших. Такі зміни загрожують Вам вильотом з пошуку взагалі, оскільки важливим фактором і надалі залишається юзабіліті (зручність користування) сайтом.
Плагін не зможе адаптувати сайт повністю і так, щоб це було зручно для відвідувача, тому не ризикуйте і порадьтесь перед такими діями з веб-майстрами, розробниками та SEO-спеціалістами.
Порада #2:
Поцікавтесь та почніть вивчати mobile-first стратегії адаптації сайтів під мобільні пристрої. По даній тематиці написано декілька хороших книг:
Ethan Marcotte – Responsive Web Design
Итан Маркотт – Отзывчивый веб-дизайн
Люк Вроблевски – Сначала мобильные
Порада #3
Розробляйте адаптивний дизайн спочатку для мобільного пристрою. Коли вам сподобається вигляд сайту на мобільному, приступайте до розширення блоків для desktop-версії сайту. Так буде швидше, простіше і гарніше!
Адаптація сайту під мобільні платформи своїми руками:
Перевірка оптимізації сайту під мобільні платформи (Google Developers)
Перевіряємо швидкість завантаження desktop та mobile-friendly версій сайту з рекомендаціями (PageSpeed Insights від Google Developers)
Панель веб-майстрів Google (про всяк випадок, якщо Ваш сайт ще там не зареєстрований)
Мобільне SEO від Google. Сайт з інструкціями та документацію по адаптації та оптмізації сайту під мобільний пошук. (на англ.мові)
You must be logged in to post a comment.